BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Workshop’as su norvegų juvelyre Nanna Melland: “Rose is not just a rose”

Vasario 22-26 dienomis vyko workshop’as su norvegų juvelyre Nanna Melland. Workshop’o temos pavadinimas “Rose is not just a rose” tik simbolinis. Tematikos pasirinkimas buvo visiškai atviras ir laisvas. Bemaž vienintelis reikalavimas ar užduotis buvo dvipoliškumas, dvilypumas, grožio ir pasibjaurėjimo santykis viename objekte. Jokių apribojimų ir išpildymo formai: objektai, juvelyrika, instaliacija, fotografija ar kt. Darbo laikas labai konkretus ir ribotas - penkios dienos, bet buvo įdomu išbandyti save tokioje darbo aplinkoje, tokiame kontekste, kadangi Lietuvoje per studijas neteko dirbti tokiu būdu.

Į tas penkias dienas sutilpo susipažinimas su Nanna Melland, pokalbiai individualiai ir grupėje, darbas pasirinkta tematika, filmo peržiūra, Nannos Mellend paskaita apie jos darbus, darbo rezultatų pristatymas ir aptarimas. Buvo intensyvi ir aktyvi savaitė, bet tik tokiomis sąlygomis suprantu, kokia efektyvi galiu būti.

Darbo tematiką rinkomės laisvai ir paprastai: pokalbio grupėje metu turėjome pasakyti pirmą į galvą atėjusį dalyką, kuris yra gražus. Štai ir darbo tema. Proceso užduotis - objekte, kuriuo žavimės, surasti dvilypumą, estetišką ir pasibjaurėtiną puses, jų santykį: kiek gražus objektas iš tikrųjų yra gražus, ko reikia, kad jis taptų bjaurus, ar gali gražus objektas kartu būti ir pasibjaurėtinas.

Pasirinkau arbatos pakelį. Darbo proceso metu kilo klausimas ar dirbti su pačia arbata ar su arbatos pakeliais. Išbandžiau abu kelius. Pirmų bandymų metu daugiausiai dirbau su arbatos pakeliais, bet kai procesas pakrypo industrinio dizaino kryptimi, pakeičiau arbatos pakelius į pačią arbatą (šiam wokrshop’ui industrinio dizaino projektas nebuvo parankus).

Darbo procesas buvo įvairus, greitas, besikeičiantis, pateikiantis staigmenų. Buvo smagu nustebinti pačią save, dirbant kitaip ir gaunant kitokį rezultatą. Penktadienį visi grupėje pristatėme savaitės rezultatą, sukoncentruotą į vieną objektą, instaliaciją ar erdvę. Pats pristatymo būdas buvo įdomus - tarsi ritualas, tyliai einant iš vienos erdvės į kitą, be komentarų, be klausimų, apibendrinantis.

Apibendrinimui pristačiau instaliaciją su arbatos puodeliu tikrąja šio žodžio reikšme. Bet čia iškalbingesnės bus nuotraukos. Pridedu taip pat keleto grupiokų darbų foto.

Taip pat negaliu nepridurti, jog labai įdomu ir vertinga susitikti su tokia įdomia asmenybe kaip Nanna Melland. Įdomu susipažinti su jos darbais, su pačiu žmogumi, įdomu akis į akį pabendrauti tokiomis temomis ir klausimais, kurie mus baimina, kaip juvelyrikos studentus, su žmogumi, kuris visai neseniai pats valgė studentišką duoną, bet jau yra pasaulyje žinoma juvelyrė. Taip pat buvo labai įdomu išklausyti paskaitą apie jos darbus, ne tik pamatyti fotografijas, bet ir išgirsti darbų istorijas, idėjas, darbo proceso specifiką. Asmeninis santykis leidžia į juvelyrikos objektus pažvelgti visai kitaip, nepaviršutiniškai.

Nanna Melland darbų foto ir informacijos apie juvelyrę galima rasti internete. Čia keletas nuorodų: http://www.klimt02.net/jewellers/index.php?item_id=8614, http://www.saez.ch/pdf/2005/2005-51/2005-51-1391.PDF, http://www.3-places.com/deutsch/p-nanna.html ir kt. Tikiu, kad susidomėję plačiau susiras patys.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras