BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Po pertraukos…

Buvau apleidusi studijų įspūdžių fiksavimą. Turbūt todėl, kad kartais sunku savyje rasti savaiminės motyvacijos kažką daryti be išorinės būtinybės.

Šio gebėjimo reikia ir studijų procesui palaikyti. Kadangi užduočių laikas čia labai trumpas, reikia būti efektyviai ir aktyviai darbo proceso metu. Ganėtinai sunku apčiuopti čionykščius standartus - kiekybę, kokybę ir pan. Kiekvienas dėstytojas dirba individualiai, kartais skirtingais metodais, tad ir rezultatas iš anksto labai sunkiai nuspėjamas.

Penktadienį laukia pirmasis atsiskaitymas ir pirmasis vertinimas. Bus įdomu susipažinti su atsiskaitymo tvarka. Apie savo darbo rezultatą dar sunku kalbėti, kol kas dirbau ties struktūromis, konstrukcijomis, membranomis… Tai daugiausiai objektai, o dalykas labiau apie pristatymus, tad, žinoma, dar reikės sumąstyti įdomų būdą, kaip viską pristatyti.

Susidūriau su problema, jog per daug gerai gebu daryti “gražius daiktus”. Turiu gerus estetinius ir kompozicijos pagrindus, bet čia labiau gilinamasi į objekto santykį su kūnu, aplinka, žmogumi, į istoriją, kurią mums gali tas objektas papasakoti, patekęs į tinkamą, jį skaitančią aplinką. Todėl kartais gaudavau dėstytojo primygtiną liepimą padėti fotoaparatą bei kompiuterį į šalį ir dirbti vien tik su materialiomis medžiagomis, dirbti rankomis, dirbti intuityviai, užuot iš anksto turint būsimo objekto vaizdinį.
Supratau, kad fotografijos gali būti naudingos estetizuojant objektą - galima gražiai nufotografuoti kad ir negražų ar nuobodų daiktą ir gauti įdomią fotografiją, bet, kita vertus, tai nesuteikia jokios vertės pačiam objektui.

Kitą savaitę prasidės laisvo darbo periodas, truksiantis keturias savaites. Jo metu galima daryti bemaž bet ką, pradedant technologiniais dalykais, baigiant literatūros studijomis. Šiuo laikotarpiu taip pat turėsiu kuruojantį dėstytoją, bet nebus jokios užduoties, jokio dalyko. Laisvo darbo periodas…

Šiandien buvo susitikimas su būsima kuruojančia dėstytoja. Supratau, jog labai sunku kažką pasirinkti visiškai laisvai ir savarankiškai, kadangi esu pripratusi prie sistemos, kurioje visada ir viskam yra užduotis, tema ar gairės. Manau, tai bus gera praktika savimotyvacijai ugdyti bei gebėjimo planuoti darbą lavinimas.

Antro kurso antrame pusmetyje studentams duodamas ilgesnis laisvo darbo periodas bei ilgesni laikotarpiai užduotims. Tokiu būdu studentai pratinami patys planuoti savo laiką, darbą, patys būti motyvuoti ir suinteresuoti dirbti, nes trečiame kurse jų laukia visiškai savarankiškas darbas. Patys studentai sudaro savo studijų planą ir visus metus dirba ties baigiamuoju darbu: pirmas semestras paprastai skirtas paieškoms, bandymams, tyrimams; antras - darbui ties objektais, praktiniu išpildymu, esė rašymu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras