BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hate material - dirbtinės gėlės. Medžiagos tyrimas nuo naikinimo iki juvelyrikos. III dalis

Vienas iš mano bandymų su dirbtinėmis gėlėmis buvo panardinti jas į gipso masę. šį būdą ėmiausi nagrinėti plačiau, tokiu būdu tarsi sukūrusi savo pačios naują medžiagą - gipso ir dirbtinių gėlių junginį, kuriame dirbtinės gėlės nebebuvo tik gėlės, o ir gipsas nebėra tik gipsas. Sujungus šias dvi medžiagas gavau trečiąją. Šių medžiagų junginys patiko dėl formų, kurias lemia tiek gėlių forma, tiek gipsas; dėl spalvų - švarios baltos gipso ir spalvų mišinio gėlėse; dėl plokštumos ir linijos santykio.

Bandymus iš gipso ir dirbtinių gėlių įvairiai pjausčiau, vėl klijavau, nardinau į gipsą po kelis kartus, spalvinau gipsą pigmentu. Stengiausi nesustoti ties pirmu patikusiu bandymo bruožu, o skverbtis vis gilyn, naudojant kuo įvairesnes priemones. Manau, hate material užduoties vienas iš tikslų yra išmokti naudotis destruktyviu darbo būdu kaip kūrybinio proceso dalimi. Kur kas lengviau supjaustyti, sulaužyti, sudeginti ar išlydyti tai, ko nemėgsti, nei tai, kuo žaviesi. Bet galbūt tas žavesys mus stabdo nuo naujų savybių atradimo, naujų galimybių tame objekte įžvelgimo. Šios pratybos buvo puiki treniruotė kaip žinsgnis po žingsnio eiti tolyn, stengiantis nesustoti prie susižavėjimo vertų detalių, stengiantis jas perdirbti. Ir visai nesvarbu, kad kartais galų gale nieko nebelikdavo iš objekto, su kuriuo dirbdavau.

Darbo procesas buvo įdomus, įvairus, sunkus, ypač pradžioje, pirmąją savaitę. Atradus darbo kryptį su gipsu, buvo lengviau, konkrečiau. Darbo proceso metu pagaminau daug įdomių bandymų, kai kurie iš jų tapo juvelyrikos objektais, kai kurie baigtinėmis formomis, bet, iš esmės, tai kol kas tik bandymų masė, darbo medžiaga tolesniems bandymams. Tai nėra baigtinis rezultatas apskritai, tiesiog baigtinis šiam konkrečiam trijų savaičių laikotarpiui, todėl džiaugiuosi visomis naujomis patirtimis ir šios užduoties darbo rezultatais. Kaip visada pridedu bandymų foto. Juvelyrinių objektų foto pridėsiu vėliau, nes dar nepasidariau gerų nuotraukų.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (3)

Tomas2010-04-14 14:39

Puikiai padirbėjai. :)
Puiki užduotis, leidžianti individualizuotai suvokti medžiagos įvairialypiškumą.

jzymonaite2010-04-23 20:02

Dėkui. Taip, tikrai naudinga užduotis. Proceso eigoje atrandi daug naujų medžiagos ypatybių, kurias ne visada pastebi tik pažvelgus, atrandi naujų pritaikymo galimybių. Taip pat ši užduotis moko priimti sprendimus proceso eigoje, nes kai kurių sprendimų neįmanoma padaryti iš anksto, vien stengiantis teoriškai apmąstyti būsimą objektą, bandymą ar formą.

puokstes2017-01-13 13:36

Kokios gražios man tos dirbtinės gėlės + gipsas. Atrodo tikrai įspūdingai. Įdomūs bandymai, iš kurių tikrai galima kažką gražaus sukurti.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras