BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Hate material - dirbtinės gėlės. Medžiagos tyrimas nuo naikinimo iki juvelyrikos. I dalis

Pastarąsias tris savaites dirbau tema “hate material”. Pasirinkau dirbtines gėles. Nemėgstu jų kaip objektų, kopijuojančių gamtą labai tiesioginiu ir dažnai kokybiškai prastu būdu. Teikiu pirmenybę tikroms gėlėms.

Hate material užduotis skirta nuodugniam medžiagos tyrimui. Paprastai čia studentai ją gauna pirmam kurse. Šia užduotimi siekiama skatinti neapsiriboti tik mėgstamomis medžiagomis bei su bet kokia medžiaga dirbti sistemingai įsigilinant, nepaviršutiniškai. Taip pat ši užduotis skirta pažinti įvairias medžiagas, jų galimą pritaikymą juvelyrikoje, skatina neapsiriboti metalu ar kitomis tradiciškai juvelyrikoje pripažintomis medžiagomis.

Užduoties tikslas yra išsamus pasirinktos medžiagos tyrimas, ja nesiekiama pagaminti juvelyrikos gaminių, galbūt tik atrasti galimybes pasirinktą nemėgstamą medžiagą panaudoti ir šioje srityje. Tyrimo metu siekiama dirbti su pasirinkta medžiaga apibrėžiant konkrečias nemėgstamas savybes ir bruožus, stengiantis panaikinti atpažįstamumą, stengiantis atrasti mėgstamų ar patrauklių savybių. Galiausiai - sukurti tam tikrą naują medžiagą, kurioje pirmoji, t.y. nemėgstamoji, medžiaga būtų tik sudėtinė dalis.

Paprastai šios pratybos būna aktyviai konsultuojamos dėstytojos, kadangi kartais labai sunku save motyvuoti dirbti su kažkuo, ko visiškai nemėgsti. Mano atveju susiklostė kiek kitokios aplinkybės, kadangi šis laikotarpis iš tikrųjų buvo laisvo darbo laikotarpis, tad dėstytoją sutikdavau daugmaž kartą per savaitę ar du. Bet gavau labai konkrečias užduotis raštu - kasdien po  sąrašą užduočių, kurias turėjau atlikti. Čia taip pat buvo svarbu, kad iš anskto nežinodavau, kokios bus sekančios užduotys, pratimai. Tai visada verčia dabartinę užduotį atlikti visomis jėgomis bei išbandyti visas į galvą šovusias mintis, jų netaupant rytojui, nes galbūt tada jos jau bus niekam vertos, o galbūt tam tiesiog nebebus laiko. Tai koncentravo darbo procesą “čia ir dabar”.

Pirmąją savaitę dirbau labai tiesiogiai su dirbtinėmis gėlėmis, nuo paprasto medžiagos kaip objekto tyrimo, išardymo į dalis, detalių perkonstravimo iki medžiagiškumo tyrimo - lydymo, deginimo. Visus bandymus fiksavau fotografijose. Tai leidžia ne tik stebėti darbo procesą, bet ir panaudoti jau atliktus bandymus tolesniems pratimams taip besigilinant į medžiagą. O kartais fotografija tiesiog padeda atrasti patrauklių savybių tame nemėgstamame objekte. Čia pateikiu keletą pirmosios savaitės bandymų.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (1)

Lukrecija2015-03-17 16:55

Kai kurios dirbtinės gėlės atrodo labai gražios, sekmės Jums tolimesniuose bandymuose :)

Rašyti komentarą

Tavo komentaras